A reggeli készülődés nálunk főleg a párom elfoglaltsága, mert én előbb indulok dolgozni, mint ők. Valahogy ebbe a reggeli rendszerbe belekerült a mesenézés is. Az ismerősöket körbekérdezve kiderült, hogy a legtöbb helyen van reggeli mesenézés, a szülők habitusától függően több vagy kevesebb.
A tv nézés témában nehéz igazságot tenni és én biztos nem is szeretnék. Ami tuti, én nem vagyok egyik oldal elvadult híve sem: nem hiszek a teljes tiltásban, de a napi 24 órán át működő készülékben sem.
Nálunk úgy alakult, hogy a tv helyett a mese forrása dvd vagy a youtube. Ezt is korlátok között, pl. hétköznap délután nincs mesenézés általában. Hétvégén viszont szinte mindig megnézünk együtt egy hosszabb rajzfilmet vagy filmet.
Nálunk a reggeli közbeni mesenézés lett a megszokott a fiúknál. Ez Marci szerint 1, majd inkább még1 és még1... mesét jelent, apa szerint max. egy. Ebből rendszeresen kisebb nézeteltérés is van, ha nem egyezik a két pasi véleménye.
Én, mint kibic innen a pálya széléről egyesítettem a két igényt és kialakítottam egy új, szerintem jobb rendszert :) A mese megmaradt, de míg apával egy Kacsamesék/Gumimacik rész a reggeli program, ami kb. 20-22 perc, addig én a Pom Pom részeit szoktam "megtalálni" a Youtube-on.
Ez azért nyerő, mert 20-22 perc alatt 3 részt lehet belőle megnézni, nagyon aranyos, én is szeretem és a 3 mese miatt én vagyok a szuperanyu aznap reggel!!!
Meséléshez Csukás István Pom Pom meséi elérhetők a Digitális Irodalmi Akadémia (DIA) honlapján (csak a szöveg, képek nélkül). Azt hiszem a DIA-ról hamarosan egy önálló cikket is írok, mert sok jó dolog érhető el rajta.
Akit könyvek érdekelnek, nézze meg a 7 + 1 gyerekkönyv amit mindenkinek ajánlanék bejegyzésem is. .
Olvassunk mindennap a gyerekeknek az ő és a saját örömünkre :)
Ha tetszett a bejegyzés oszd meg másokkal is. :) Köszi